Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Vilniaus universiteto fondas" slapukų politika. Daugiau informacijos

Fondo idėja ir misija

Vilniaus universiteto paramos fondas įsteigtas siekiant suformuoti neliečiamąjį kapitalą, o iš investavimo gautomis pajamomis užtikrinti universiteto finansinį stabilumą, remti vykdomus aukščiausios kokybės mokslinius tyrimus, studijų programas, finansuoti gabiausių studentų ir dėstytojų stažuotes, pritraukti gabiausius užsienio dėstytojus ir tyrėjus, skatinti kitus didelę pridėtinę vertę kuriančius projektus.

Fondo misija – pasitelkiant istorinę patirtį, dabarties ambicijas ir ateities perspektyvas užtikrinti Vilniaus universiteto, kaip nacionalinio mokslo ir kultūros židinio, pasaulinį konkurencingumą.

Fondas telkia visuomenės narius, norinčius prisidėti prie tvaraus Vilniaus universiteto konkurencingumo globaliame pasaulyje stiprinimo.

Fondo idėjinė pradžia

Vilniaus universiteto fondas buvo įsteigtas 2016 m. balandžio 6 d. ir tapo pirmuoju universitetiniu neliečiamojo kapitalo fondu Lietuvoje. Fondo steigimo sutartį pasirašė trys pirmieji investuotuotojai – UAB „Ekspla“ vardu Rimantas Kraujalis, UAB „Šviesos konversija“ vardu prof. Algis Petras Piskarskas ir verslininkas Alvydas Žabolis.

Tokiose šalyse kaip JAV ir Didžioji Britanija universitetų įsteigti neliečiamojo kapitalo fondai yra įprasta ir pasiteisinanti praktika – daugiau kaip 80 JAV universitetų fondų jau sukaupę per milijardą dolerių. Daugiausia lėšų JAV turi Harvardo universiteto fondas – per 36 mlrd. dolerių, tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje – Kembridžo universiteto fondas, įvertintas beveik 8 mlrd. svarų.

Pirmojo tokio tipo fondo steigimui Lietuvoje susibūrę investuotojai įvedė naują standartą visuomenėje, kuri suvokia investicijų į ateitį ir jos žmones svarbą ir nori prisidėti prie seniausios ir didžiausios Lietuvos aukštosios mokyklos konkurencingumo stiprinimo.

Kviečiame verslo, mokslo ir visuomenės lyderius, visus, kurie suvokia investicijų į šalies ateitį, talentus svarbą, žvelgiančius į seniausią Lietuvos Alma Mater kaip į Lietuvos šviesuomenės ugdymo židinį, prisijungti prie šios idėjos pradininkų.