Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Vilniaus universiteto fondas" slapukų politika. Daugiau informacijos

Fondo misija ir idėja

Vilniaus universiteto fondas – paramos fondas, įsteigtas siekiant suformuoti neliečiamąjį kapitalą, jį valdyti, o iš investavimo gautomis pajamomis skatinti bei remti Vilniaus universitetą ir su juo susijusius projektus. Fondo grąža bus naudojama Vilniaus universiteto vykdomų studijų programų rėmimui, iniciatyvių, pasiryžusių iššūkiams ir kūrybiškų studentų stažuočių finansavimui, pažangių mokslinių tyrimų ir kitų pridėtinę vertę kuriančių projektų inicijavimui.

Vilniaus universiteto fondo misija – pasitelkiant istorinę patirtį, dabarties ambicijas ir ateities perspektyvas užtikrinti Vilniaus universiteto kaip nacionalinio mokslo ir kultūros židinio konkurencingumą pasaulyje. Vilniaus universiteto fondas telkia visuomenės narius, norinčius prisidėti prie tvaraus Vilniaus universiteto konkurencingumo globaliame pasaulyje stiprinimo. Tai šiuolaikinė platforma, kurioje verslo idėjos ir iniciatyvos bendromis pastangomis įgauna naujas formas ir virsta reikšmingais Vilniaus universitetui bei Lietuvos aukštajam mokslui pokyčiais.

Plėtojant veiklą ir užtikrinant skaidrumą, svarbų vaidmenį atlieka fondui atstovaujantys ir patariantys visuomenės lyderiai – Globėjų taryba, o investavimo, projektų finansavimo ir kitus su fondo veikla susijusius sprendimus priima ir jų įgyvendinimą koordinuoja fondo valdyba.

Fondo idėjinė pradžia

Vilniaus universiteto fondas buvo įsteigtas 2016 m. balandžio 6 d. ir tapo pirmuoju universitetiniu neliečiamojo kapitalo fondu Lietuvoje. Fondo steigimo sutartį pasirašė trys pirmieji investuotuotojai – UAB „Ekspla“ vardu Rimantas Kraujalis, UAB „Šviesos konversija“ vardu prof. Algis Petras Piskarskas ir verslininkas Alvydas Žabolis.

Tokiose šalyse kaip JAV ir Didžioji Britanija universitetų įsteigti neliečiamojo kapitalo fondai yra įprasta ir pasiteisinanti praktika – daugiau kaip 80 JAV universitetų fondų jau sukaupę per milijardą dolerių. Daugiausia lėšų JAV turi Harvardo universiteto fondas – per 36 mlrd. dolerių, tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje – Kembridžo universiteto fondas, įvertintas beveik 8 mlrd. svarų.

Pirmojo tokio tipo fondo steigimui Lietuvoje susibūrę investuotojai įvedė naują standartą visuomenėje, kuri suvokia investicijų į ateitį ir jos žmones svarbą ir nori prisidėti prie seniausios ir didžiausios Lietuvos aukštosios mokyklos konkurencingumo stiprinimo.

Kviečiame verslo, mokslo ir visuomenės lyderius, visus, kurie suvokia investicijų į šalies ateitį, talentus svarbą, žvelgiančius į seniausią Lietuvos Alma Mater kaip į Lietuvos šviesuomenės ugdymo židinį, prisijungti prie šios idėjos pradininkų.