Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su "Vilniaus universiteto fondas" slapukų politika. Daugiau informacijos

Vilniaus universiteto fondas tęsia mecenavimo tradicijas

Vilniaus universiteto bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje atidaryta mecenatystei skirta paroda „Hinc itur ad astra: dovanotojų pėdsakais Vilniaus universiteto bibliotekoje“. 

„Šiemet sukanka 250 metų, kai viena pagrindinių universiteto rėmėjų, kunigaikštienė Elžbieta Magdalena Oginskytė-Puzinienė, padovanojo Vilniaus universitetui svarią piniginę donaciją. Tai leido pasamdyti astronomą, įsigyti daug astronominių prietaisų. Ši parama buvo reikšminga ne tik Vilniaus universiteto observatorijos įsteigimui, bet ir astronomijos mokslo plėtrai visame krašte“, – mecenatystės svarbą pabrėžė VU bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė. 

Mecenavimo tradicijos universitete tęsiamos ir šiandien. Vienas ryškiausių to įrodymų – balandžio pradžioje įsteigtas Vilniaus universiteto fondas. Tai pirmasis universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas Lietuvoje. Parodos atidaryme dalyvavęs „Eksma“ įmonių grupės prezidentas ir fondo valdybos narys Rimantas Kraujalis kalbėjo, kad kunigaikštienės pavyzdys įkvepia tęsti pradėtus darbus ir skatina judėti pirmyn.

Parodoje „Hinc itur ad astra: dovanotojų pėdsakais Vilniaus universiteto bibliotekoje“ galima pamatyti ne tik su E. Oginskyte-Puziniene susijusius rankraščius, bet ir kitų privačių asmenų (valdovų, didikų, bajorų ir miestiečių) dovanojimo dokumentus, testamentus. Taip pat eksponuojami dokumentai, atspindintys dovanojimo reiškinį Bažnyčios institucijoms – ne tik dovanojimus ir dotacijas liudijantys dokumentai, bet ir bažnytinės knygos, kuriuose buvo fiksuojamos šios dovanos, padėkos raštai ir kita.